2win800x200

СВР Битола со апел до возачите „Алкохол и волан- најлоша комбинација"

Декември 31, 2023

 

Санкционирани 17 возачи под дејство на алкохол на територијата на СВР Битола
 
За само две вечери (29/30/31.12.2023)во периодот од 22.00 до 05.00 часот на територија на СВР Битола ,со акцент на  Битола и Прилеп спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани се 17 возачи, а откриени биле и 14 останати прекршоци.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, да се воздржат од конзумирање алкохол при управување со моторното возило ,бидејќи само така ќе овозможиме безбеден сообраќај и спречување на сообраќајни незгоди .
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани