Webp.net gifmaker

Се асфалтира улицата „Крушевска Република“

Декември 06, 2019

Започна асфалтирањето на улицата „Крушевска Република“, во должина од 140 метри, ширина на коловоз од 14 метри и поставување на два тротоари со ширина од по два метри. Претходно на улицата беше поставена нова водоводна инсталација и атмосферска канализација. Во моментов се одвива фаза на асфалтирање на првиот асфалтен слој и поставување на улично осветлување. Вредноста на оваа инвестиција е 7.300.000 денари.

79301472 2386357888296381 9153599429842829312 o

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани