Webp.net gifmaker

Утре Заев на трибина „На прав пат“ во Битола

Декември 06, 2019
Фото: Струмица денес.мк Фото: Струмица денес.мк

Утре, сабота, во 12 часот на трибината „ На прав пат“ што ќе се одржи во Центарот на култура во Битола ќе присуствува претседателот на СДСМ и премиер на Република Северна Македонија, Зоран Заев, градоначалничката Наташа Петровска и претседателот на комисијата за спорт при СДСМ, Наумче Мојсовски, најави советничката и секретар на ОО СДСМ Битола, Жаклина Наумовска. заклина

„За само две години направивме повеќе во корист на граѓаните од единаесет години. За две години ги зголемивме платите, пензиите, отворени се повеќе фабрики и повеќе работни места, инвестирано е во патишта, исплатени и доделени субвенции. Со домаќинското работење на локалната власт, образованието и градинките функционираат непречено. Станавме предводници на концептот 50-50 на жени во политиката! За две години од заробеност постигнавме и достигнавме да имаме силна преспектива и обезбедена иднина. Од изолирана земја, сега сме земја светол пример за сите. Стануваме 30та земја членка на НАТО“, рече Наумовска.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани