Webp.net gifmaker

Драги Крстев е реизбран за претседател на битолската НСДП

Декември 07, 2019

Драги Крстев е реизбран за претседател на ОО на НСДП во Битола. Крстев по втор пат ја доби довербата од новите социјалдемократи да ја води партијата, откако  на чело на партијата застана пред четири години кога НСДП беше во опозиција. За вчерашниот реизбор тој немаше противкандидат.

Драги Крстев е магистер по меѓународно право и вработен како раководител на правната служба во РЕК-Битола.

Синоќа во хотелот Епинал во Битола се одржа 11-та Изборна Конференција на Општинската Организација на НСДП Битола, на која присуствуваше претседателот на НСДП Тито Петковски и  потпретседателот на партијата Горан Мисовски.

Присутни беа 70 делегати кои одлучуваа за изброт на  нов Извршен Одбор, Надзорен Одбор и претседател на општинската организација.

79174562 554075675443305 1868072695132848128 n

74443211 549178555921579 7842609625366003712 n

79156306 2610918032336531 8534941955296067584 n

79741041 2594445600639095 5544746755582590976 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани