2win800x200

Импозантни графити за бетонската ограда кај Ракометното

Јуни 20, 2019

Во организација на СФЕРА вчера спроти Офицерскиот дом се одржа отворен  настан „ГРАФИТИ КУЛТУРИ“ на кој присуствуваа  триесеттина  млади уметници од  Северна Македонија, Грција, Португалија, Шпанија, Чешка и Полска  и кои во текот на 1 недела ќе работат на изработка на графити, фотографии и снимање на документарен филм инспирирани од различните култури во Европа. 

g9

g6

g5

g4

g3

g2

g10

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани