Златко Ќурчиевски директор на РЕК Битола

Јули 25, 2019

Управниот Одбор на АД ЕСМ го назначи Златко Ќурчиевски за директор на РЕК Битола, информираат од комбинатот.

-Управниот Одбор на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) го назначи Златко Ќурчиевски за директор на РЕК Битола. Ќурчиевски на оваа позиција доаѓа од местото директор за производство во РЕК Битола.

Златко Ќурчиевски е дипломиран електроинженер, кој во комбинатот работи од 1998 година, каде досега извршувал повеќе одговорни функции, потврдуваат од ЕСМ.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани