Обид за киднапирање малолетник на Охридска

Јуни 15, 2021

Мајка  пријавила дека нејзиниот малолетен син завчера бил физички нападнат од четири лица кои се обиделе да го стават во патничко возило, но биле спречени во намерата од неговит чичко.

Настанот се случул во недлата, на 13 јуни на улицата Охридска во Битола, додека малолетникот бил со негови роднини, но, мајката пријавила вчера,  на 14 јуни во 11.20 часот. 

Од полицијата информираат дека работат  на расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани