2win800x200

Запленети околу 1000 парчиња пиротехнички средства во Битола

Декември 24, 2021

Вчера, во близина на Градскиот пазар кај Турската менза во Битола полициски службеници кај 50- годишниот А.Љ. од Битола  пронашле и одземеле 415 разни видови пиротехнички средства.

 

Истиот ден, во Градскиот пазар Битола кај И. Ц. од Битола биле пронајдени 374  парчиња огномети, а од Е.Р. од Битола одземени биле 66 парчиња.

Во близина на Центарот за култура во Битола од Д. Б. биле одземени  26 парчиња пиротехнички средства, а од Ф. М. пред стоковна куќа биле одземени 71 парче пиротехнички средства.
 
По целосно расчистување на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.
 
IMG 714f4ffe7f0174a834ea03b373f31801 V
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани