Продолжува акцијата во Битолско за откривање дилери на дрога

Јуни 10, 2021

На 09.06.2029 во 21.40 часот на патот Битола - Ресен, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола и од Полициско одделение за БПС од ОВР Ресен ги лишиле од слобода С.Ф.(39) од Скопје, со живеалиште во Ресен и Ш.А.(54) од Ресен. При преглед во патничко возило „опел“, управувано од С.Ф., а сопатничка била Ш.А. бил пронајден и одземен хероин. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

И изминатите денови полицијата фати дилер на наркотични средства од Битола, во чиј дом при претрес беше откриен кокаин, а уапсен беше и 21- годишен битолчанец кај кој беше пронајден хероин. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани