Пратеникот Горан Милевски физички нападнат на улица во Скопје

Март 25, 2018

Претседателот на ЛДП  и пратеник од Битола, Горан Милевски попладнево бил физички нападнат на плоштадот Македонија во Скопје.

Настанот се случил во  16,30 часот, додека Милевски се движел по плоштадот, кога едно лице му се нафрлило удирајќи го со тупаници, при што пратеникот се здобил со лесни повреди по лицето и главата. 

Милевски за Апла.мк го потврди настанот.

Случајот е пријавен  во полиција и се преземаат мерки за негово  расчистување.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани