Денес

Над 50-тина млади од сите 9 општини во Пелагонискиот регион со голем ентузијазам го означија почетокот на нивното двегодишно дружење со очекување дека на крајот од проектот ќе можат многу…
Списанијата за хумор и сатира згаснуваат, а содржини од тој жарн веќе нема ниту на ТВ или радио. Во услови кога за македонската сатира речиси и да нема нема место…
Во последниов период во Секторот за внатрешни работи Битола забележани се пријави од граѓани, сопственици или вработени лица во златарници на подрачјето на Битола, за сторени измами од лица кои…
Страница 1 од 339

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани