Денес

Низ приказните од Старата битолска чаршија исполнети со историјата, традицијата и безвремениот мелос, Битола започнува да ја ткае својата „Зимска приказна“.
Министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска денеска во битолската Магаза оствари средба со корисниците на средства преку годишната Програма за поддршка на проекти од национален интерес во културата, на…
Апелираме до граѓаните, односно возачите на патнички и товарни моторни возила за доследно  почитување на задолжителната обврска за поседување на зимска опрема во возилата, како и на потребата од прилагодување…
Службата за издавање лични документи во Битола работи и преку викенд, па граѓаните кои не извадиле или не ги замениле старите со нови лични карти, патни исправи или возачки дозволи…
Ќе има ли поскапување на цената на водата во Битола и од што ќе зависи формирањето на новата цена се огласи и ЈП „Стрежево“ Битола. Цената на водата за пиење…
Во 2,20 часот по полноќ малолетничка од Охрид, со привремен престој во Битола, пријавила дека пред угостителски објект на улица „Партизанска“ во Битола била физички нападната од друга малолетничка од Кавадарци, исто…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани