Денес

Во четврток, на 30.11.2023 година, во 12 часот познатиот  битолски  фотограф Петар Ставрев во Фоајето на Центарот  за култура во Битола ќе отвори изложба „Убавините на Пелистер“ по повод 75…
СНЕЖЕН ПОКРИВ во 19 часот (во см) 22 Маврови Анови, 20 Попова Шапка, 15 Ѓуриште, 12 Охрид, 14 Битола, 8 Прилеп, 5 Тетово, 3 Берово.   ВРЕМЕТО УТРЕ: Претпладне претежно…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани