Денес

Дали деновиве ги забележувате овие улични музичари на Широк Сокак? Дуото виолончело и флејта се музичари кои доаѓаат од Венецуела и Украина.    ЗИМСКА ПРИКАЗНА ги ангажира од стартот до…
Да се биде хуман е доблест и вистинска Форумот на жени на СДСМ Битола., средствата од новогодишниот базар ги донираа за децата со попречености.
Владата,  по одлученото на денешната седницата, препорачува, за време на новогодишните и божиќните празници, односно на деновите 31 декември 2023 година и 1 јануари 2024 година, како и 7 јануари…
По повод Новогодишните празници Здружението на пензионери Битола на учениците од Центарот за поддршка на учењето во ООУ "Ѓорги Сугарев", им подари новогодишни пакетчиња.   Во пријатна атмосфера со новогодишни…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани